Duomenys ir kintamieji
Informacinių technologijų pamoka
Tikslai
 Teorinė 1 dalis
Įvadas
Sveikieji ir realieji skaičiai
Realiųjų skaičių vaizdavimas
Aritmetiniai veiksmai
 Teorinė 2 dalis
Loginiai duomenys
 Teoriniai testai

Pabandykite atsakyti į teorinių testų klausimus, tai padės Jums geriau įsisavinti terinę pamokų medžiagą
                 1 dalis »

                 2 dalis »

 Praktika

Įdėkite mokytojo duotą kompiuterinę laikmeną į diskelių skaitymo įrenginį. Ją atidarykite ir paleiskite vykdyti failą praktika.bat
1 dalis
Temų saraše pasirinkite: „Reiškinių reikšmės“. Paspauskite ENTER ir pasirinkite „Mokomoji programa“. Įveskite savo vardą ir pavardę. Pabadykite apskaičuoti reikškinių reikšmes.
2 dalis
Temų saraše pasirinkite: „Loginiai duomenys“. Paspauskite ENTER ir pasirinkite „Mokomoji programa“. Įveskite savo vardą ir pavardę. Pabadykite apskaičuoti reikškinių reikšmes.

 
Sveikieji ir realieji skaičiai

Mums įprasčiausios duomenų rūšys - sveikieji ir realieji skaičiai. Iš matematikos kurso prisimename natūraliuosius, sveikuosius, racionaliuosius ir realiuosius skaičius. Mažiausia yra natūraliųjų skaičių aibė, didžiausia - realiųjų. Taigi kiekvieną natūralųjį skaičių gali ma laikyti sveikuoju, kiekvieną sveikąjį - racionaliuoju, kiekvieną racionalųjį - realiuoju skaičiumi.

Matematikoje vartojami baigtiniai ir begaliniai skaičiai. Pavyzdžiui, dalybos 10 : 3 rezultatas yra skaičius 3,333... su begaliniu trejetų skaičiumi po kablelio, bet skaičius 3,000... yra baigtinis.

Kompiuteryje visi skaičiai turi būti baigtiniai. Kiekvienas skaičius koduojamas tam tikru bitų skaičiumi, paprastai visiems vienodu. Kompiuteryje galima tiksliai koduoti tik diskrečiuosius dy­ džius. Tokie yra natūralieji ir sveikieji skaičiai. Racionalieji ir realieji skaičiai kompiuteryje išreiškiami apytiksliai, su tam tikru skaitmenų po kablelio skaičiumi.


© 2007 Jonavos Senamiesčio gimnazija. Mokytojas Saulius Brazauskas el. paštas saulius_br@centras.lt.